Adwokat

Jak wybrać prawnika?

Po pomoc prawną najlepiej wybrać się do doświadczonego adwokata, który zapewni profesjonalną obsługę i wsparcie. W życiu prywatnym czy zawodowym życie potrafi nas zaskoczyć, dlatego sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru specjalisty.

Nieznajomość prawa szkodzi

Dobry prawnik powinien być godny naszego zaufania. Zdarzają się sytuacje, często nas zaskakujące, że zmuszeni jesteśmy skorzystać z jego usług. Wyjaśni, jak trzeba zachować się w sądzie, pomoże zebrać odpowiednie argumenty i przygotować ważne dokumenty. Wsparcie dobrego adwokata często może pomóc, a nawet bywa niezbędne.

Wybór prawnika a efekty

Wybór prawnika może mieć decydujące znaczenie i wpływać na efekt zakończenia sprawy czy rozwiązanie danego problemu, dlatego poświęć temu zagadnieniu czas. Dobry prawnik to również gwarancja dobrej reprezentacji naszych interesów. Wybór specjalisty nie jest wcale prosty?

Wiarygodny i skuteczny

By nasze interesy były reprezentowane przez najbardziej doświadczonego i zaangażowanego specjalistę, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, jak m.in. doświadczenie, opinie na jego temat czy posiadane specjalizacje. W dużym stopniu właśnie od niego będzie zależało powodzenie danej sprawy. Ważne, by był wiarygodny, rzeczowy, miał indywidualne podejście, posiadał szeroką wiedzę ogólną i miał czas, by poświęcić nam wystarczająco dużo czasu, by wytłumaczył różne zawiłości prawa i nasze opcje. Musi cechować go zainteresowania prowadzoną sprawą i zaangażowanie w działania prowadzone w interesie klienta.

Od wyboru prawnika zależy bardzo wiele, między innymi wygrana w sprawie sądowej. Skorzystanie z usług przypadkowego adwokata zwykle nie jest dobrą opcją. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie rozmów z doradcą prawnym.

Które czynniki wziąć pod uwagę, wybierając prawnika?

Większość prawników zamieszcza większość podstawowych wiadomości na swoich stronach internetowych – jak m.in. informacje na temat posiadanych wykształcenia, dyplomów, specjalizacji czy kwalifikacji oraz zakresu pracy. Niektórzy zamieszczają też cennik.

W Internecie można też znaleźć opinie na temat danego prawnika, np. na profesjonalnych portalach prawniczych, gdzie większość rekomendacji jest wiarygodna. Warto też zapytać o polecenie specjalisty przyjaciół czy członków rodziny – może ktoś korzystał z usług prawnika w sprawie rozwodowej lub innej. Zasięganie opinii to sprawdzony sposób, by pozyskać kilka nazwisk.

Znaczenie może mieć też liczba wygranych rozpraw, jakie dany prawnik ma na koncie, a także staż pracy. Wstępnie wybranego adwokata trzeba też poznać i przedstawić mu problem osobiście. Bezpośrednia wizyta to świetny pomysł, gdyż szybko przedstawimy naszą sprawę i zorientujemy się, jaki styl pracy dany prawnik preferuje, jak podchodzi do swoich klientów, jakie sprawia wrażenie, a także, czy rozwiewa nasze wątpliwości i rzeczowo odpowiada na pytania. Warto rozważyć też wybór młodego adwokata, który pracuje z pełnym zaangażowaniem, każdą sprawę traktuje priorytetowo i jak życiowe oraz zawodowe wyzwanie.

fot. espartgraphic / Pixabay