Remont biura

Jakie są możliwości sfinansowania remontu biura?

Właściciele firm planujący remont biura czy magazynu muszą odłożyć na to środki, poszukać funduszy unijnych lub wybrać kredyt firmowy, gotówkowy czy hipoteczny, odnawialny limit w koncie lub kartę kredytową. Co warto rozważyć?

Remont biura a wymagania finansowe

Remont biura to kosztowna inwestycja, ale wiąże się też z bałaganem, chaosem i przeprowadzką tymczasowo do innego biura albo przejście na tryb home office. Podstawą jest zatem dobra organizacja i opracowanie planu działania, wynajęcie doświadczonej ekipy remontowanej oraz wybór najlepszej opcji finansowania. Pozwoli to skrócić czas remontu i usprawnić działania, a także egzekwować terminy podane przez ekipę.

Kredyt gotówkowy – na dowolny cel

Na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej można wziąć kredyt gotówkowy. W ten sposób można odnowić biuro czy budynek, zmodernizować instalacje sanitarne czy zamówić meble na wymiar. Gotówkowy kredyt na remont to jedna z najpopularniejszych propozycji dla firm.

Kredyt dla firm – pieniądze na cele firmowe

Jedną z opcji jest gotówkowy kredyt firmowy – to dobre rozwiązanie, jeśli będzie dobrane do możliwości Twojej firmy. Środki te można jednak przeznaczyć na sfinansowanie wydatków jedynie związanych z firmą – jak remont magazynu czy kompleksowy remont pomieszczeń biurowych.

Kredyt remontowy dla przedsiębiorców

Kredyt remontowy dopasowany do potrzeb to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród właścicieli firm. Ważne jest indywidualne podejście, dzięki któremu bank zaproponuje optymalne rozwiązanie i opracuje wygodny harmonogram spłat, by nie obciążyć budżetu.

Kredyt hipoteczny

Inną opcją jest kredyt hipoteczny, czyli długoterminowy kredyt inwestycyjny na rozwój firmy. To jednak jedna z najważniejszych finansowych decyzji dla przedsiębiorcy. Pozwoli sfinansować m.in. spłatę kredytu czy różne inwestycje, które wymagają dużego kapitału, ale trzeba spełnić określone warunki oraz mieć nieruchomość pod hipotekę.

Limit odnawialny w rachunku bieżącym firmy

Do wyboru jest też limit odnawialny, który umożliwi dostęp do dodatkowej gotówki bez formalności na różne wydatki. Może być najlepszą opcją, gdy nas coś zeskoczy, np. awaria w łazience, konieczność modernizacji różnych instalacji czy konieczność wymiany mebli. Limit odnawialny gwarantuje dużą swobodę.

Karta kredytowa – na mniejsze wydatki i bieżące zakupy

Karta kredytowa to dodatkowe środki, by na przykład odświeżyć biurowe wnętrze czy przeprowadzić różne prace remontowe albo kupić niezbędne materiały, m.in. farby. Jeśli potrzebujemy większej kwoty, rozwiązaniem będą ww. kredyty lub limit odnawialny.

Przedsiębiorca poszukujący środków na remont biura ma zatem do wyboru szeroki wachlarz możliwości. Konkretny produkt bankowy powinien być dopasowany do jego potrzeb i możliwości.

fot. RonaldCandonga / Pixabay