Programiści PHP nadal poszukiwani

Programiści PHP nadal poszukiwani

Rosnący popyt na specjalistów IT sprawia, że coraz lepsze są też warunki zatrudnienia. W tej branży padają cały czas nowe rekordy zarobków. Wiele ofert pracy dotyczy programistów PHP.

Język PHP ma już prawie 30 lat, ale cały czas jest bardzo przydatny i powszechnie wykorzystywany przy wielu projektach. To dobra wiadomość dla programistów PHP, bo mają oni pewną pracę i dobre zarobki. Inne osoby z branży IT także mogą liczyć na wzrost zarobków oraz elastyczność formy zatrudnienia.

Programista PHP – pomysł na przebranżowienie

Osoby decydujące się na karierę w IT, muszą zacząć od wyboru technologii, w jakiej będą pracować. Programista PHP to ścieżka kariery, która nadal jest przyszłościowa mimo innych technologii. Oferuje wiele możliwości. Zaletą tego języka jest niski stopień skomplikowania, co jest też dobrą informacją dla osób, które chcą zmienić branżę. Wiele osób, które myślą o zmianie branży, uczy się właśnie języka PHP. Cały czas liczba specjalistów w tej technologii jest za mała, by zaspokoić wymogi

Zarobki programisty PHP – kolejny wzrost

W branży IT wyjątkowo silna jest presja płacowa. To efekt głównie bardzo dobrej koniunktury oraz rosnącego zainteresowania zagranicznych firm, które zatrudniają polskich programistów bardzo chętnie. Zarobki w IT są różne w zależności od technologii.

Średnie maksymalne widełki dla programisty PHP to 17 468 zł. Jest to spory wzrost, bo o 4,6%). Najbardziej urosły pensje dla specjalistów technologii Scala (o 10,7%) i Javy (o 4%). Przede wszystkim zarobki zależą od doświadczenia. Eksperci technologii PHP mogą zarabiać nawet 20 000 złotych.

KwK, f: Pexels / pixabay