Z czego wynika popularność leasingu samochodowego?

Mimo że do wyboru są różne rozwiązania na sfinansowanie zakupu auta, tradycyjny leasing cieszy się dużą popularnością. Z czego to wynika? Wyjaśniamy poniżej.
Atrakcyjna cena. Firma leasingowa kupuje floty pojazdów, dlatego ma możliwość wynegocjowania dobrej ceny za wybrane auto oraz korzystny i bogaty pakiet ubezpieczeń.

Przyjazna forma finansowania. Na rynku można znaleźć ofert leasingu z niską ratą – oznacza to niższe koszty niż w przypadku klasycznej umowy. Na koniec umowy można też podpisać nowe zobowiązanie albo wykupić auto na preferencyjnych warunkach.

Szybkie i jasne procedury. Jedną z zalet leasingu na auto są proste zasady i elastyczne procedury oraz minimum formalności. Można dopasować ratę do swoich możliwości, ustalić wysokość wstępnej opłaty oraz kwotę wykupu pojazdu już po zakończeniu umowy.

Duży wybór samochodów. Można wybierać z dużej oferty samochodów (nowych, demonstracyjnych, używanych), które w dodatku są dostępne za przystępną cenę.

Leasing na auto może oznaczać korzystne warunki finansowe dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców – to warta rozważenia alternatywa dla wynajmu długoterminowego oraz zakupu auta za gotówkę.

Free-Photos / Pixabay/ Ewelina