Dlaczego warto studiować ekonomię?

Są kierunki, które zawsze są dobrym i przyszłościowym wyborem – jak medycyna, farmacja czy ekonomia. Zastanawiasz się, czy warto wybrać studia związane z finansami? Poniżej udowadniamy, że to godny rozważenia kierunek.
Wybór studiów warto przemyśleć – jedni kierują się swoją pasją, drudzy rozsądkiem. Najlepiej byłoby połączyć serce i rozum. Ekonomia to jeden z najpopularniejszych kierunków, który nie traci sympatii studentów – każdego roku trafia na listę najchętniej wybieranych. Jeśli masz ścisły umysł, znasz podstawy rachunkowości, śledzisz na bieżąco aktualności dotyczące gospodarki i wydarzenia społeczne, warto wziąć go pod uwagę.

Kierunek z przyszłością
Warto od razu zauważyć, że nie są to studia matematyczne, mimo że zdolności matematyczne na pewno się przydadzą studentom. To kierunek wszechstronny, oferujący wiele możliwości i ciekawych specjalizacji do wyboru. Są zajęcia ogólne, ale na koniec I roku można zdecydować, jaka specjalność odpowiada zainteresowaniom i planom studenta.

Wybierz swoją specjalizację – perspektywy po studiach
Jedni czują się dobrze w wykonywaniu analiz i porównań, drudzy w rachunkowości, trzecim podoba się logistyka i planowanie, jeszcze inni lubią łączyć kompetencje twarde z miękkim. Możesz zostać analitykiem rynku, specjalistom ds. HR, specjalistą od spedycji i logistyki, maklerem giełdowym, doradcą finansowym czy biegłym księgowym, wykonywać na zlecenie różnych firm profesjonalny audyt czy zostać rzeczoznawcą majątkowym albo członkiem rady nadzorczej.

Do popularnych obecnie specjalności należą też m.in. ekobiznes, analityka rynku i zarządzanie kadrami, doradztwo inwestycyjne, nieruchomości czy ekonomia menadżerska. Liczą się praktyczne umiejętności, nie tylko wiedza. Praca i dobra pensja to dla wielu osób najważniejsze wabiki – pod warunkiem jednak, że wybierzemy ekonomię na dobrym uniwersytecie czy uczelni. Podsumowując, ekonomia to jeden z najbardziej opłacalnych kierunków, które warto wziąć pod uwagę, wybierając się na studia.

Lena.k, f: PhotoMIX-Company / pixabay