Obligacje skarbowe

Obligacje skarbowe cieszą się coraz większą popularnością

Popyt na obligacje skarbowe przekroczył już 25 mld zł. W lipcu nabywcy na zakup obligacji detalicznych przeznaczyli ponad 3,6 mld zł. Popyt na obligacje oszczędnościowe od początku roku stale rośnie, przekroczył już 25 mld zł.

Duży popyt na obligacje skarbowe detaliczne

Ministerstwo Finansów poinformowało, że największą popularnością cieszą się obligacje 3-miesięczne. Indywidualni nabywcy przeznaczyli na ich zakup 1 mld 975,1 mln zł (54 proc. udział w strukturze sprzedaży). Według informacji przekazanych przez resort popularne są także obligacje 4-letnie (32 proc.), 2-letnie (7 proc.) i 10-letnie (6 proc.).

Popyt na obligacje skarbowe detaliczne przekroczył 25 mld zł – jest to niemal 50 proc. więcej niż w tym samym okresie rok temu. Resort przekonuje, że oszczędzanie w ten sposób to bezpieczny i nieskomplikowany sposób, by pomnażać kapitał. Zakup jest prosty i nie obowiązują dodatkowe prowizje czy opłaty. Można inwestować dowolne kwoty.

Obligacje rodzinne dla beneficjentów programu Rodzina 500+

Na zakup obligacji rodzinnych dedykowanych beneficjentom programu Rodzina 500+ przeznaczono 17,9 mln zł. Obligacje rodzinne przeznaczone są tylko dla osób otrzymujących świadczenie w ramach ww. programu, jeśli szukają one sposobu, by oszczędzać dla dzieci. Beneficjenci programu mogą ten rodzaj obligacji nabywać do wysokości kwoty przyznanego świadczenia wychowawczego.

fot. _Alicja_